Pokrowce, osłony, materace, kaptury izolacyjne i termoizolacyjne

Pokrowce izolacyjne i osłony są skutecznym i nowoczesnym sposobem ochrony oraz zachowania ciepła. O ich popularności decyduje szereg zalet, przede wszystkim związanych z ich lekkością, mobilnością, a jednocześnie - skutecznością.

Zainteresowany! Zadzwoń! 662 717 132

Izolacja jest nie tylko przykrym obowiązkiem narzuconym na przedsiębiorcę. Dobrze wykonany kaptur termoizolacyjny, tzn. efektywna izolacja, pozwala zapewnić oszczędności i bezpieczeństwo w pracy, zabezpiecza przed poparzeniem. Pokrowce izolacyjne i osłony termoizolacyjne są popularnym sposobem zabezpieczania się przed stratami energii oraz hałasem. Takie osłony izolacyjne szyte są specjalnie na dany wymiar i kształt - pozwala to na zachowanie wysokiej skuteczności. Osłony termoizolacyjne łatwo się zdejmują i są odporne na liczne czynniki zewnętrzne.

Kaptury termoizolacyjne i osłony termoizolacyjne - zalety

Niewątpliwą zaletą, jaką posiadają pokrowce termoizolacyjne i osłony jest fakt, że są one ekonomiczne - już samo ich wykonanie jest tańsze od tradycyjnych metod izolacji. W trakcie eksploatacji osłony termoizolacyjne nie generują dodatkowych kosztów - zwłaszcza, że można wykorzystać je ponownie. Przy tych wszystkich zaletach kaptur termoizolacyjny chroni równie dobrze, co standardowa izolacja. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w trudno dostępnych miejscach.

Płaszcze izolacyjne

Łatwym i skutecznym rozwiązaniem stosowanym w celu ograniczenia strat energii są płaszcze termoizolacyjne stosowane na rurociągach oraz zbiornikach gorącego i zimnego medium. Płaszcz izolacyjny stanowi barierę termiczną, a jego montaż nie jest skomplikowany. Dzięki temu, że kaptury termoizolacyjne mogą być łatwo zakładane i zdejmowane, zyskuje się dobry dostęp do elementów izolowanych. Dzięki temu kaptur termoizolacyjny pozwala na łatwą konserwację.

Materace termoizolacyjne

Termoizolacyjne Materace (TerMat iT) są sprawdzonym, bezpiecznym materiałem. Nie zawierają azbestu. Mogą być dodatkowo pokryte silikonem, poliuretanem, folią aluminiową lub teflonem. Materace izolacyjne to trwała i wytrzymała ochrona, będąca na wyciągnięcie ręki.

W dzisiejszych czasach, przy wysokich, ponoszonych kosztach energii już prawie nikogo nie trzeba przekonywać o konieczności stosowania izolacji. Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, mając na uwadze ich bieżące potrzeby, dlatego ciągle udoskonalamy nasze produkty. Wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, mamy w ofercie zarówno produkty szyte na miarę (np. izolacja turbin parowych), jak i również standardowe produkty dopasowane do większości dostępnych na rynku elementów, tj. kaptur termoizolacyjny, zawory, przepustnice czy połączenia kołnierzowe.

W jakich sytuacjach warto zastosować pokrowce termoizolacyjne?

Największą zaletą pokrowców termoizolacyjnych jest ich praktyczność. Szczególnie sprawdzają się w przypadku urządzeń, ale też konstrukcji, do których konieczny jest okresowy dostęp. Najczęściej dotyczy to następujących sytuacji:

  • przeprowadzanie kontroli szczelności
  • usuwanie usterek oraz awarii urządzeń oraz konstrukcji
  • konieczność przeprowadzania okresowych prac konserwacyjnych
  • dokonywanie różnego rodzaju pomiarów

Pokrowce termoizolacyjne – rodzaje

Na rynku dostępne są następujące pokrowce termoizolacyjne: slim, wzmocnione mechanicznie, antystatyczne, z kablami grzewczymi, olejoodporne, chemoodporne, wodoodporne, akustyczne oraz przeciwogniowe.Pokrowce termoizolacyjne na zawory to ich najczęstsze zastosowanie.

Osłony termoizolacyjne - dlaczego warto skorzystać z oferty?

Nasze standardowe pokrowce, kaptury izolacyjne i materace termoizolacyjne są idealnym, a przy tym ekonomicznym rozwiązaniem. Klient nie ponosi kosztów dojazdu, pomiaru oraz montażu, wykonuje te prace we własnym zakresie. Dostarczone przez nas pokrowce termoizolacyjne będą wykonane zgodnie ze specyfikacją, będą odpowiednio spakowane oraz oznaczone, co pozwoli zoptymalizować czas montażu. Klient może bardzo małym kosztem sprawdzić, czy kaptury termoizolacyjne i inne produkty spełnią jego oczekiwania. W naszej ofercie znajdzie również płaszcze blaszane.

KONTAKT


Z chęcią odpowiemy na pytania i wątpliwości.
  Help
  Help